Головний помічник Зеленського використовує владу, дратує критиків — і не вибачається за це — Washington Post про очільника ОП Андрія Єрмака.

Журналісти видання Washington Post зазначають, що саме давня дружба з Володимиром Зеленським привели Єрмака до влади навіть попри повну відсутність у нього досвіду роботи у державних структурах. “Керівник офісу президента, як формально звучить посада Єрмака, завжди мав величезний вплив в Україні. Умови воєнного часу зосередили в адміністрації президента надзвичайні повноваження, що зробило Єрмака, можливо, наймогутнішим керівником апарату в історії країни, вплив якого практично не відрізнити від його ж боса”, — йдеться у матеріалі. У WP зауважують, що Єрмак і Зеленський так рідко з’являються один без одного на публічних заходах чи закордонних поїздках, що “дехто ставить собі питання, хто з них командує, і чи є вони взагалі окремими людьми”.

Близькість Єрмака до президента та очевидний вплив на нього викликали шквал звинувачень: він недемократично консолідував владу в апараті президента, практично одноосібно керує призначеннями та звільненнями посадовців, обмежує доступ до Зеленського та прагне особисто контролювати майже кожне важливе рішення у воєнний час. “Низка цих звинувачень є беззаперечною. Довіра до Зеленського падає у значній мірі через те, що на ньому відображаються дії Єрмака”, — зазначає автор статті. В інтерв’ю з більш ніж десятком нинішніх і колишніх українських чиновників і законодавців, іноземних дипломатів та інших осіб, які знають Єрмака або працюють з ним, навіть його прихильники визнали, що він має надзвичайно широкі повноваження в управлінні державою і зовнішніх комунікаціях.

Дехто каже, що він навіть контролює, кому з чиновників дозволено виїжджати за кордон і коли. Критики кажуть, що останнім часом, коли коло радників Зеленського звузилося, Єрмак відсунув на другий план МЗС, втручався у військові рішення і виступав посередником у ключових угодах з партнерами, зокрема зі США — завдання, яке, на їхню думку, повинен виконувати президент. Деякі українські та західні посадовці кажуть, що підозри щодо найближчого помічника президента підривають авторитет Зеленського і викликають сумніви щодо того, хто несе реальну відповідальність за прийняті рішення. Кілька чиновників взагалі відмовилися говорити про Єрмака, побоюючись наслідків.

Головний помічник Зеленського використовує владу, дратує критиків — і не вибачається

 

Журналісти наголошують на відсутності політичного досвіду у колишнього кінопродюсера. Єрмак, як і Зеленський, не мав підготовки для управління країною, не кажучи вже про країну, яку хочуть зруйнувати. Але саме на нього покладена ця роль. Колись Єрмак вважався тінню Зеленського, а тепер його розглядають як частину правлячої дуополії. Критики Єрмака описують його як забіякуватого і владного. Дехто звинувачує його в тому, що він є російським агентом. Він категорично це заперечує. Підживлюють критику й сімейні зв’язки глави ОП. Його батько обіймав високу посаду в радянському посольстві в Кабулі, що підживлює припущення про те, що його сім’я підтримує зв’язки з рф та її службами безпеки. Єрмак має рідного брата, 45-річного Дениса, якого звинуватили в тому, що він був знятий на відео, коли намагався використати свої родинні зв’язки для продажу посад в адміністрації Зеленського. Пізніше Антикорупційне бюро України тихо закрило справу, а Єрмак заявив, що все це було “інформаційною операцією” проти його брата.

 

Єрмак заявляє, що “не думає про своє політичне майбутнє”, але це неправда, кажуть співрозмовники видання, наближені до нього. Крім того, Єрмака звинувачують у “чистках” влади. Зокрема, у звільненні усіх колишніх друзів Зеленського з його найближчого оточення. Дехто пов’язує його і зі звільненням колишнього головкома Валерія Залужного. “У президента немає оточення. Є одна людина, яка впливає на рішення президента. Більше нікого немає”, — цитує видання неназваного чиновника. Поки Зеленський перебуває при владі, схоже, там буде і Єрмак, роблять висновок журналісти.

Автори: СВІЙ ДО СВОГО ПО СВОЄ

Як Нестор Шуфрич сховав майно і родину
Наступ на Харків: де фортифікації?