Як завдяки «найкращому банкіру Європи» Пишному державний Ощадбанк потрапив у боргову яму?

Державний Ощадбанк, попри найбільшу мережу відділень та “прокачані” соцмережі, демонструє не найкращі фінансові результати. Навіть у картковому рейтингу, він у 2023 році вперше поступився комерційному “Універсалбанку”.

Цього року Уряду України доведеться сплатити 29 млрд грн за індексними ОВДП, які за часів керування Андрія Пишного випустив Ощадбанк. Це більше ніж нинішня капіталізація Ощадбанку, яка на початок березня складала 28,5 млрд грн. І вдвічі більше, ніж у 2024 році виділено на підтримку ветеранів.
Це не єдиний борг, що залишив після себе «найкращому банкіру Європи» Андрій Пишний. До 2033 року ще треба сплатити 5,8 млрд грн та еквівалент $525 млн індексних ОВДП за позикою 2017 року.

При цьому зарплата, коли Андрій Пишний очолив банк, його місячний дохід становив понад 200 тисяч грн, що було вдесятеро більше зарплати тодішнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

До 2020 року зарплата Пишного в Ощадбанку зросла вп’ятеро, до близько мільйона гривень на місяць. Загальні затрати на оплату роботу топ-менеджменту банку та наглядової ради збільшилися втричі — із 39 млн грн у 2014 до 129 млн грн. Сумарні витрати на винагороду керівництву у 2014-2020 роках становили 483 млн грн, тоді як до бюджету банк перерахував за період не набагато більшу суму – 645 млн грн.

НА ОДЕЩИНІ ЛЮДИ У ВІЙСЬКОВІЙ ФОРМІ ВИКРАЛИ 14 ЛІТНЬОГО ПІДЛІТКА  
Дві найкорупційніші сфери в МО за результатами аудиту - бойові та гуманітарна допомога.