«Детектор медіа» обманює та загрожує замість того, щоб визнати, що платив росіянам рублями.

Ретельно пояснюємо, де криється брехня від «Детектор медіа».

Видання «Детектор медіа» відреагував на публікації деяких українських ЗМІ, в яких «Детектор медіа»  звинуваченнують у тому, що видання продовжує користуватися російським сервісом TGStat.com та платити гроші за його використання російській компанії (рублями). В опублікованій відповіді «ДМ» захищає себе, а також партнерську організацію – Інститут масової інформації, чиї дослідження використовує у своїй роботі.

Що не так із відповіддю «Детектор медіа»?

По-перше, видання та її керівництво прямо не заявляє, що не платила російській компанії гроші.

По-друге, замість адекватної реакції на правдиву критику «ДМ» заявив про переслідування та про те, що готує заяву до правоохоронних органів. Цікаво, а керівники видання «ДМ» правоохоронцям покажуть свої платежі за використання сервісу TGStat.com ?

Де ховається брехня видання «Детектор медіа»:
1. ДМ стверджує, що у дослідженнях використовувався «безкоштовний варіант сервісу TGStat.com» та «тільки для визначення рейтингу телеграм-каналів». Слабкий аргумент для організації, яка відстежує український сегмент Telegram і яка має цей рейтинг давно є і публікувалася неодноразово.

2. «Статистику можна подивитися безкоштовно за умови звичайного залогінювання». Також слабкий аргумент. Навіщо для цього користуватися сервісом TGStat.com, якщо цю статистику можна переглянути безпосередньо в месенджері Telegram?

3. «ІМІ використовує власні автоматизовані методи, збирає та систематизує дані телеграм-каналів за допомогою програмування». Тут ДМ не домовляє, «автоматизовані методи» – це збирання та систематизація даних завдяки використанню програмного інтерфейсу (API), який надає сервіс (https://tgstat.ru/api/stat) TGStat.com. Розцінки наводимо на скріншоті. Вони у рублях.

Детектор медіа» обманює та загрожує замість того, щоб визнати, що платив росіянам рублями.

Якщо врахувати обсяги інформації, які видання «ДМ» та ІМІ аналізують, це тисячі публікацій щодня – провести їхній аналіз без автоматизації за один робочий тиждень не є реальним. Тому заяви «ДМ» про те, що TGStat.com використовувався «тільки для визначення рейтингу телеграм-каналів», не витримують жодної критики.

Питання чому видання «Детектор медіа» платить рублями та спонсорує російську війну залишається відкритим.

Зеленський та Залужний привітали військовослужбовців ЗСУ
ВАКС окончательно похоронила надежды на арест активов Коломойского