Чому український ресурс «Детектор медіа» платить рублями та спонсорує російську війну?

Один із впливових українських ресурсів, який аналізує медіапростір – «Детектор медіа» – у своїй роботі продовжує платити гроші російській компанії в рублях, а ці гроші потім опиняються у російському бюджеті та використовуються для війни проти України та українського народу.

Ресурс «Детектор медіа» у своїй роботі використовує платну версію російського сервісу TGStat.com, постійно поповнюючи баланс профілю в російських рублях.

В Україні заблоковано операції з російськими картками та банками, але ресурсу «Детектор медіа» вдається постійно платити. Мабуть, вони, щось знають….

Як відомий український ресурс під час повномасштабної війни з російським агресором «Детектор медіа» здійснює ці транзакції, знає достовірно лише шеф-редактор видання Наталія Лігачова, яка народилася у Владивостоці. А питання про те, чому не можна аналізувати роботу каналів у Telegram, не здійснюючи платежів у Росії – залишається відкритим. Адже є низка інших сервісів.

Про те, що «Детектор медіа» постійно використовує TGStat, вони неодноразово самі повідомляли.
Ось скріншот із цим дисклеймером у публікації «Джинса і маніпуляції. Як заробляють українські телеграм-канали з мільйонними аудиторіями?»

«Детектор медіа»

Я надіслав запит на їхню офіційну пошту, відповіді не отримав, але їхні статті пішли. До речі, на сайті “Детектор медіа” ця публікація більше не відображається.  Але її завжди можна знайти у вебархіві.

 

Фінансові зв’язки з Росією з боку «Детектор медіа» мають насторожити якщо не правоохоронні органи, то медіа-спільнота України, критикою якої постійно займається видання Лігачової. До того ж «Детектор медіа» зараз визначає медіа-повістку національного  українського мовника «Суспільне».

Варто згадати, що бізнес-проект Лігачової “Телекритика”, який пізніше трансформувався в громадську організацію “Детектор медіа”, кілька років працював у медіа-групі олігарха Ігоря Коломойського “1+1”, а про власника згадувала з подякою.  Питання про неупередженість також стає відкритим з огляду на те, що зараз Коломойський є підозрюваним за низкою кримінальних епізодів і перебуває в СІЗО.

Висновки робіть самі.

ВАКС окончательно похоронила надежды на арест активов Коломойского
Суд арештував все майно у держзрадника Дубінського