РЕЙДЕРИ З М. ДНІПРО ЧЕРЕЗ ВЕРХОВНИЙ СУД НАМАГАЮТЬСЯ ЛЕГАЛІЗУВАТИ СХЕМУ ПОЗБАВЛЕННЯ ГРОМАДЯН ЖИТЛА

Судді Верховного суду Карпенко Світлана Олексіївна, Ігнатенко Вадим Миколайович та Сердюк Валентин Васильович нададуть відповідь на питання:
«МИ ЙДЕМО В ЄВРОПУ ЧИ ВІДІБРАНЕ ЖИТЛО ПОВИННО ЗАЛИШИТСЬ РЕЙДЕРАМ?»
ПЕРЕДІСТОРІЯ
Дніпропетровські рейдери у 2015 році по підробленій довіреності переоформили та відібрали у громадянки, з двома неповнолітніми діточками, житлову квартиру.
А живу, молоду і здорову власницю зареєстрували померлою та залякували реальним позбавленням життя, якщо вона подасть будь-яку заяву до поліції чи до суду.
Здійснили декілька переоформлень вказаної квартири та заселили туди сторонніх осіб з охороною, які навіть не впускали прокурора, який намагався провести обшук.
В результаті, з 2015 року і до сьогодні, власниця квартири змушена як потерпіла у кримінальних провадженнях, так і в судах всіх інстанцій захищати свої права, у тому числі в двох судових інстанціях доводити, що вона є живою (рейдери навіть цей факт намагались оскаржити).
По кримінальних провадженнях вже двох осіб засуджено за рейдерські дії до 5-ти та 10-ти років позбавлення волі. А одного з організаторів зараз судять – останній не під вартою, тому, що вніс встановлену судом заставу у понад 800 тисяч гривень.
Щодо повернення квартири – у 2019 році суд першої інстанції вже задовольняв цивільний позов, але, як виявилось після прийняття судового рішення, не дивлячись на наявність нескасованих арештів, квартира знов була декілька разів переоформлена у тому числі по підробленим (неіснуючим) судовим рішенням. Та рейдерами застосовано нову схему віджиму нерухомого майна.
НОВА СХЕМА
Рейдери у 2019 році після декількох переоформлень квартири по підробленим судовим рішенням на одноразові фірми, останню прогнали через процедуру банкротства (господарський експрес суд Запорізької області) та в межах процедури банкротства на так званих «торгах»– переоформили житлову квартиру на особу без громадянства.
Після цього, рейдери заявили в усіх судових процесах, що новий власник набув квартиру «в порядку виконання судового рішення», тобто, створили добросовісного набувача, у якого неможливо витребувати квартиру.
Ця ситуація в чергове змусила власниця звертатись за захистом до суду, але тепер до господарського.
В результаті справа потрапила до Великої Палати Верховного Суду, яка прийняла судове рішення, яким роз’яснила, що торги не є порядком виконання судового рішення, а витребувати квартиру необхідно в порядку цивільного судочинства.
Виявилось, «нова схема» не спрацювала, а Дніпровський апеляційний суд у 2023 році постановою задовольнив позов власниці та повернув їй квартиру.
АЛЕ, РЕЙДЕРИ НЕ ЗУПИНИЛИСЬ – ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ,
І ОСТАННІЙ ПРОСТО ЗДИВУВАВ.
Судді Верховного суду Карпенко С.О., Ігнатенко В.М. та Сердюк В.В., в інтересах рейдерів, навіть не витребувавши справу з апеляції – зупинили дію постанови апеляційного суду.
Зараз чекаємо на судовий розгляд.
А СУДДІ ВЕРХОВНОГО СУДУ НАДАДУТЬ ПОЗИВАЧКІ ТА СУСПІЛЬСТВУ ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ: «МИ ЙДЕМО В ЄВРОПУ ЧИ СУДИ ПРАЦЮЮТЬ НА РЕЙДЕРІВ?»
РЕЙДЕРИ З М. ДНІПРО ЧЕРЕЗ ВЕРХОВНИЙ СУД НАМАГАЮТЬСЯ ЛЕГАЛІЗУВАТИ СХЕМУ ПОЗБАВЛЕННЯ ГРОМАДЯН ЖИТЛА
Потрібно мобілізувати 18-20-річних, а не дідів — командир ОШБр Петро Горбатенко
СБУ викрила на Закарпатті швейну фабрику, яка обшивала російську збірну з лижного спорту