Справа про держзраду, де випливло, що родича Баканова готували до переговорів із Шойгу

Шевченківський райсуд Києва розпочав слухати по суті справу за обвинуваченням колишнього керівника Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча. Йому інкримінується державна зрада, участь у злочинній організації та залишення місця військової служби в Херсоні.

Справа про держзраду, де випливло, що родича Баканова готували до переговорів із Шойгу 01

Олег Кулініч

Досі про Кулініча було відомо через записи його розмов із Володимиром Сівковичем. Втім в рамках цього слухання стали випливати і інші цікаві подробиці, зокрема про колишнього голову СБУ Івана Баканова, які описав Судовий репортер.

Кулініча обвинувачують у тому, що він був частиною групи Володимира Сівковича. Ще до початку роботи в СБУ, з червня 2019 фактично працював на росію, передаючи інформацію про роботу СБУ в Москву та перешкоджаючи кадровими перестановками роботі контррозвідки.

Як відомо, саме після затримання Кулініча друг дитинства Зеленського Баканов і втратив посаду голови СБУ.

Але влітку на ВВС вийшов текст, що справа Кулініча може розвалитись. Адже вся вона будується фактично навколо записів розмов.

Як пише Ірина Салій у своєму матеріалі, розмови Сівковича з Кулінічем правоохоронці нібито відновили з видалених записів на флешці, яку за місяць до затримання Кулініча, 20 червня 2022 року, знайшли під час обшуку в будинку в Києві по вулиці Передова,5 «на третьому поверсі у квартирі, в якій ніхто не проживав».

У ДБР визнають, що ці розмови з Кулінічем записував на свій айфон сам Сівкович. Потім ці файли передавались у ФСБ, але як вони опинились у київській квартирі – неясно.

Втім у машині Кулініча знайшли жорсткий диск, на якому було 7 файлів, повністю ідентичних тим, які знайдені в порожній квартирі.

Попри те, що адвокати Кулініча збираються заперечити можливість використання флешки як доказу без первинного носія, сам обвинувачуваний все ж в суді заявив, що інформація на флешці стосується не тільки його, й президента Зеленського, його дружини, глави Офісу президента Андрія Єрмака, Сергія Шефіра — помічника президента, прем’єр-міністра Шмигаля, Оксани Маркарової, яка є послом у США, ексголови СБУ Баканова.

Більше того, Кулініч зацитував фрагмент із доповідної для ФСБ з тієї ж флешки.

«Установлен контакт с С (радник голови СБУ Баканова, фінансовий партнер Зеленського — Бєляєв Олександр Валентинович, який за дорученням президента виконував ті чи інші доручення, був активним учасником виборчої кампанії Зеленського), который является доверенным и очень близким к президенту Украины. На минувшей неделе 2 июня 2019 года на даче президента по его инициативе состоялся разговор с С, где Зеленский сообщил, что у него прошли встречи с рядом влиятельных фигур украинской политики о канале связи между ними, наработок присоединения к России. Президент считает, что необходимость в таком канале давно назрела. Однако он никому не советует встречаться и доверять, и предлагает С. возглавить этот процесс. В качестве первого шага С. поручено взять под контроль главу партии «Слуга народа» Разумкова, партийную организацию, а также попросил президент Беляева проверить на предмет лояльности всех кандидатов на должности в правительстве Украины. В том числе начальника пограничных войск «ДНР». Зеленский также дал поручение Беляеву оказать всю необходимую помощь и привлечь к выполнению поставленных задач главу СБУ Баканова. Президент Украины не скрывал и другой своей цели – он хотел бы воспользоваться опытом Беляева как крупного предпринимателя, оказать ему полное содействие в превращении в своего олигарха. Зеленский заверил Беляева, что готов провести все необходимые назначения на ключевые должности по его… с тем, чтобы это содействовало налаживанию закрытого канала общения с руководством Российской Федерации. В качестве первой задачи Беляеву президент поставил поиск путей освобождения из плена украинских моряков. С учетом вышеизложенного полагаю целесообразным оперативным путем провести встречу Бєляева с представителем высшего российского руководства Шойгу, на котором обсудить возможность влияния России на руководство «ЛДНР» с целью прекращения боевых действий, разведения войск, налаживания закрытых переговоров, о продвижении на ключевые должности наших людей, таких как СБУ, Нацгвардия, погранвойска, а также на должность представителя по урегулированию отношений с непризнанными республиками«, — оголосив Кулініч в суді.

З огляду на це, сам Кулініч визнає правдивість матерілів на флешці. Тим важливіше нагадати, про якого саме Олександра Бєляєва йдеться.

А мова не просто про радника Баканова останніх років, але й про його багаторічного партнера і родича.

У 2020 році бізнесмен Ігор Тинний заявив про те, що 15 кримінальних проваджень проти його компаній пов’язані з особистою помстою тоді голови СБУ Баканова та його бізнеспартнера і одночасно родича Бєляєва.

Десь 14 років тому Тинний купив проблемний актив – Марцинківську ГЕС. Точніше купив 70%, а 30% належали тому-таки Олександру Беляєву та його партнеру Лазутіну (відомий українцям через відео Гео Лероса, де нетверезий Лазутін розповідає про молоді роки Баканова).

Якщо коротко, то через низку махінацій Беляєв та Лазутін спробували віджати у Тинного ГЕС.

Нічого не вийшло. Зрештою директор ГЕС був засуджений за махінації з майном. Він отримав умовний термін і дав свідчення, що його вмовили обікрасти мажоритарного акціонера міноритарні – ті самі Бєляєв і Лазутін. Десь всередині судів за ту ГЕС виплив такий собі юрист і родич Бєляєва по дружині Іван Баканов. (Дружина Олександра Бєляєва Світлана та дружина Баканова Оксана Лазаренко – рідні сестри)

Потім Тинний у цієї компанії відбив ще 2 ГЕС, які ті за копійки орендували у держави.

«Ці три талановиті аферисти взяли в оренду 6 малих державних гідроелектростанцій – 4 на Полтавщині і 2 на Київщині. Взяли за смішні гроші. Менше двох тисяч доларів за рік — це взагалі ніщо. Афера була в тому, що предметом оренди були не працююючі ГЕС, а, начебто, лише їхні приміщення, тому й ціна така мізерна. … Тоді ми написали скрізь заяви про злочин,.. . Збиток державі вони завдали точно понад мільйон доларів. Коли про оборудки на державних ГЕС стало відомо, то держава їх виставила, від гріха подалі, на приватизацію, і ми їх купили на аукціоні ФДМУ. І ці джентльмени стали вже в мене орендарями, з якими я розірвав стосунки», — розповідав 2 роки тому бізнесмен в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

У Баканова були всі шанси сісти після цих історій, але злі язики кажуть, що кілька візитів Володимира Зеленського до тодішнього голови СБУ Хорошковського та голови МВС Луценка врятували ситуацію.

Прийшовши до влади, Баканов назвав цю історію рейдерством, а Тинний отримав одразу справи проти себе.

Тим часом Бєляєв став офіційним радником голови СБУ Баканова. А ще з невідомих причин йому надали державну охорону і внесли до так званих стоп-переліків у реєстрах.

Це означає, що всі, хто цікавився паном Бєляєвим, – підпадали під моніторинг СБУ.

Вже в 2020 було відомо, що Бєляєв під час війни з росією, протягом 2015-2020-го років здійснив принаймні 13 подорожей до Москви через Мінськ. А також щонайменше раз з’їздив в окупований Крим – перевірити, як там бізнес.

А тепер з зачитаного Кулінічем випливає, що Бєляєв був переговорником з Москвою і йому готували зустріч із Шойгу.

Тим не менш, «BBC News Україна» влітку видало матеріал, де йдеться про те, що справа Кулініча може розвалитись.

Що колишній начальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч не фігурує у справі про окупацію Херсонської області, колишній голова управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов не фігурує у справі про державну зраду, а ексголову СБУ Івана Баканова слідчі взагалі не допитували.

Справа про держзраду, де випливло, що родича Баканова готували до переговорів із Шойгу 02

Іван Баканов

За даними BBC, слідство за рік не знайшло доказів причетності Наумова до співпраці з Росією. Джерела у правоохоронних органах стверджують, що версія про «зрадника» Наумова була поспішною. Мовляв, «Наумов – це чиста економіка, а не державна зрада».

У слідчих також з’явилися сумніви, що «Охотник» із перехоплень Кулініча-Сівковича, на якого покладали надії в РФ, – це Наумов.

За даними BBC, слідчі жодного разу не викликали Баканова, хоча його свідчення могли б пролити світло на те, як Кулініч працював, яку інформацію передавав керівництву СБУ, чи справді 24 лютого 2022 року без наказу поїхав із Херсону до Києва. Баканов тоді відмовився коментувати цю справу на запит BBC, а невдовзі отримав посвідчення адвоката.

З огляду на це, цілком імовірно, що єдиним винним вийде Кулініч, а не Баканов і його родич Бєляєв та гаманець (саме так називали Наумова, який курирував від СБУ корупційні схеми на митниці).

Відтак у Кулініча є мотив підствітити інших фігурантів флешки. Він вже оголосив, що вимагатиме допиту Наумова (після повернення того з тюрми в Сербії).

Так чи інакше тепер цілком незрозумілими будуть дії ДБР та СБУ, які і далі не допитуватимуть Баканова. Запитань до друга президента занадто багато – від корупції на контрабанді до державної зради. Зрештою, українці мають право знати, де був їхній глава СБУ 24 лютого 2022 року. І чому двері його кабінету довелось відкрити ногами, щоб виконати передбачені законом процедури.

 Тетяна Ніколаєнко 

Із свідчень Кулініча в суді виходить, що в 2019 році кремлівсько-олігархічними структурами відбувся держпереворот, замаскований під вибори, а Зеленський був проміжною фігурою і ширмою. Після вже мали бути серйозніші дяді, та кляті порохоботи, ЗСУ, які дивом встиг відродити Порошенко, та ненависний Захід зламали той сценарій.
А ще поява останнім часом у ЗМІ таких викривальних матеріалів свідчить про те, що Захід вбачає загрозу для України, якщо раптом Зеленський таким же чином отримає вдруге крісло президента. А тепер пригадайте розпачливі дописи, що Зеленського вдруге оберуть.

Світлана Білуник

Журналіст-розслідувач Юрій Бутусов стверджує, що західні розвідки передали ДБР докази того, що саме російське фсб через держзрадника Сівковича давало вказівку Зеленському через Бєляєвих та Баканових, які встановили зв’язок з «тією стороною», про призначення потрібного керівництва СБУ — Наумова (засуджений у Сербії на 1 рік за фінансові махінації замість того, щоб передати його Україні, де він був обвинувачений у держзраді) та Кулініча (затриманий, звинувачений у держзраді, суд над ним триває).
Весь треш полягає саме у тому, що Зеленський у червні 2019 року, за словами Кулініча, сам просив встановити зв’язок із кремлем. А далі виходить, що виконував його вказівки?
А карт-бланш держзраднику Деркачу на призначення своїх людей у Енергоатом та заведення справи на Байдена та Порошенка по плівках фсб, теж з кремля лобіювали?
А розвал двох спецоперацій ГУР — Авеню та штурм катівні «Ізоляція» теж справа рук зрадників та фсб?
То Офіс президента діяв по дзвінку з кремля? А ми дивуємося, чому влада не готувалася до широкомасштабного нападу, коли її три місяці про це попереджали союзники?
І хтось мені ще розкаже, що нам все одно оберуть Зеленського?
Якщо всі ці докази союзники структуровано викладуть і нададуть широкого розголосу, то я згоден з Євгеном Магдою, який слушно сказав, що за потреби і наказом союзників особиста охорона легко перетворюється на конвой. І хто ж проголосує за зрадника?
Держзрадник Кулініч, заступник друга дєцтва, екс-голови СБУ та нинішнього адвоката Баканова, на суді по його ж держзраді почав розповідати про те, як починаючи з червня 2019 року Зеленський «встановлював контакти» з «тією стороною» для «припинення війни».
Тобто, найперше що зробив Зеленський — дав вказівку вийти на кремль та путіна. Далі ми знаємо, що було: гвалтування Конституції, дострокові вибори, монобільшість, яка хакнула систему, призначивши абсолютно свій уряд. Перший, потім другий уряд. Відбулися здачі двох спецоперацій — Авеню (вагнерівці) та відміна штурму катівні «Ізоляція», видача цінного свідка по збиттю рейсу МН17 Цемаха путіну, звільнення Червінського та Бурби, заміна їх на лояльного і мовчазного (на той час і по 24.02.2022) Буданова. Суди над генералами, що врятували Україну в 2014 році.
А ще звісно розведення (тільки з нашої сторони, як виявилося) військ, припинення роботи снайперських груп, розформування аеророзвідок, розмінування півдня та східних територій.
Якщо у когось ще не складається картинка, то додам: таємний від’їзд Зеленського та Єрмака в Оман, де в той час був Патрушев. Ціль візиту, до речі, так і не пояснили, окрім якихось уявних дипломатичних успіхів.
Відсутність підготовки до війни зі сторони Верховного Головнокомандувача, замість підготовки — цькування проукраїнської опозиції, судилища Порошенка, заспокійливі відео із запрошенням на шашлики.
Якщо і зараз пазл і досі не складається, то продовжимо. На початку широкомасштабного вторгнення, Офіс президента двічі відряджає свої делегації на зустріч з ворогом, де обговорюється передчасна капітуляція із найгіршими для України умовами: відмова від НАТО, друга мова — російська, здача захоплених територій, Крим зовсім не обговорюється (типу через 10 років поговоримо).
Потім із своєю позицією вступають союзники і плани замирення з ворогом розвалюються. Потім постійний хейтинг союзників, гопницька дипломатія, на яку дорослі політики не реагують, бо допомагають хороброму українському народові, а не хамовитому президенту.
Потім арешт Червінського, який виступив проти Єрмака та Зеленського.
І весь цей час: побудова закритої автократії. Тиск на місцеве самоврядування, на опозицію, взяття під контроль ОП уряду, парламенту, правоохоронних органів, інформаційного простору завдяки єдиному марафону, будівництво культу національного лідера. Це все ознаки автократії, що переходить в тоталітаризм, паростки якого вже запущені в наше суспільство.
Хай там як, все можна змінити перш за все демократичним шляхом за допомогою громадянського суспільства та союзників, які цілком розуміють, як долати корупцію і як допомогти українцям відновити демократичні права та свободи. Але основна роль наша — активної меншості, невтомним бджолам демократії, войовничої патріотичної пздоти.
Все почалось не на Чонгарі, а в Керченській протоці 2018 року — коли росіяни вперше неприховано відкрили вогонь в бік українських військових, захопили українські кораблі та полонених.
І як на цей напад та введений за ним в 10 областях воєнний стан переважно відреагували українські політики та суспільство?
Правильно — звинуватили своє ж військово-політичне керівництво, буквально прокляли його за «спробу узурпації» та ухахатувались премудрим «а то путін нападьот?» (тм)
Між тим, якщо накласти ті області з введенним воєнним станом на карту нападу лютого 2022 — можна побачити багато цікавого, та зайвий раз переконатись хто вмів мислити стратегічно, щоби не «проєбать», а хто потім таки «проєбалі».
А ще окремо треба згадати як підло використали полонених моряків в брудних політичних іграх з дискредитації української влади, як під знамените «вєрнітє пацанов» всі забули хто саме їх захопив в полон.
І за всім цим уважно спостерігав путін, що закінчилось для нас Чонгаром.
…….
Так от сьогодні так само підло використовують полонених азовців, розміщуючи банер з ними чомусь на КМДА, бо тим, кому раніше треба було розібратись з Порошенком, тепер кортить розібратись з Кличком — і до одного місця їм та війна та долі людей.
Не награлись досі парні у всемогутність маніпуляцій? Думають що за цим так само уважно не спостерігає путін?
Ну то побачать що буде далі.
Багатьох дивує, чому бидло скаженіє від самого факту, що Порох возить зброю і спорядження в армію? А насправді все дуже просто! Бидло, яке мріяло про те, що в 14-му році армія РФ візьме Київ і знову буде «єдіний нєдєлімий» СРСР, швидко зрозуміло, що Порох домовлятись з Путіним не буде, незважаючи на бізнес і одразу зненавиділо його. Всі роки невдалої окупації України, бидло проклинало Пороха за його Мінські, що зупинили наступ русні. Зараз, коли вже русyя дійшла до Києва, вони встигли порадіти, але і тут Порох почав озброювати ТерОборону і купувати для армії зброю, а головне не давати Зеленському розвалити Антипутінську коаліцію, щоб нарешті Зеленський здав Україну, підписав капітуляцію і нарешті зняв санкції з Росії, щоб можна було знову їздити туди на заробітки, слухати гівно-попсу, дивитись дебільні серіали… А тут дебільні серіали Кварталу замінили все рашистське сміття.
Насамперед бидлу начхати, що те, що привозить Порох на фронт рятує життя воїнам, бидлу взагалі похєр життя воїнів, їм головне, щоби Порох перестав допомагати армії, тому що Порох заважає здати Україну, друзі Пороха у ЄС та Америці не хочуть плюнути на Україну і подарувати її Путіну і бидло страждає, скаженіє і ненавидить.
Джерело: https://republic.com.ua/article/sprava-pro-derzhzradu-de-viplivlo-shho-rodicha-bakanova-gotuvali-do-peregovoriv-iz-shojgu.html
Адвокат Жовтан: у відкритих реєстрах України наявна майже вся інформація про вас!
Администрация Байдена «рекомендовала» Зеленскому провести президентские выборы в Украине в срок