“Насчет того, кого НА САМОМ деле грабят колл-центры.”- Макс Бужанский 

Поздравляю Прокуратуру Днепропетровской области с успешной реализацией, обсудим этот и остальные кейсы на следующем выездном заседании нашей ТСК по борьбе с незаконными колл-центрами в Днепре в сентябре.

У результаті спільної операції правоохоронців України та Латвії затримано учасників злочинної організації одночасно на території обох держав

Прокурори Дніпропетровської обласної прокуратури у співпраці з компетентними органами Латвійської Республіки за підтримки Європолу та Євроюсту провели спільну спецоперацію щодо затримання учасників злочинної організації одночасно на території обох держав.

Завдяки злагодженим діям спільної слідчої групи (JIT) у березні цього року було проведено ряд слідчих дій та затримано 10 учасників злочинної організації, які ошукували громадян держав Європейського Союзу за допомогою функціонування мережі «сall-центрів» на території м. Кам’янське.

«Працівники» центрів, представляючись співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні дані їхніх банківських рахунків.

Встановлено 14 потерпілих, яким заподіяно майнову шкоду на загальну суму майже 2 млн грн. Всі потерпілі є громадянами Латвії.

Наразі у ході другого етапу спецоперації у Дніпрі затримано та повідомлено про підозру ще п’ятьом співучасникам вказаної організації за фактом шахрайства у великих розмірах (ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 КК України).

На території Латвії затримано ще 5 осіб, якими забезпечувалося виведення грошових коштів потерпілих на підконтрольні організаторам злочинної організації банківські рахунки.

Проведено ряд обшуків за місцями мешкання та у транспортних засобах підозрюваних. Вилучено автомобілі, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, грошові кошти та зброю. Загальна вартість вилученого складає понад 11 млн грн.

У результаті спільних дій правоохоронців з припинення злочину потерпілим вже відшкодовано завдану злочином шкоду на суму майже 900 тис грн.

Заходи з викриття проводились прокурорами спільно зі співробітниками Генеральної прокуратури Латвійської Республіки, Департаментом боротьби з кіберзлочинністю Центрального управління кримінальної поліції Нацполіції Латвії, ГУНП в Дніпропетровській області та співробітниками Управління стратегічних розслідувань області Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Депутат Верховної Ради України Максим Бужанський 

СБУ та НАБУ викрили нардепа Ганька, який за $85 000 «продавав» землю Національної академії аграрних наук
ТОП «найкращих» працівників військкоматів: хто більше наповнив свої гаманці?